Вітання всім! Сьогодні хочу зробити коротку замітку про 8 Березня в Китаї. Розповісти вам хто і як його святкує, а також в цілому розповісти про свята в Піднебесній. То ж давайте розпочнемо.
Міжнародний жіночий день в Китаї святкують. І не тому, що цей день несе щось надважливе тут, зовсім ні. Просто чому б і ні. День міжнародний, при цьому в історії свята певною мірою простежується комуністичний слід, тому нормально.
Але як і багато інших, нових, або запозичених св’ят в Китаї до нього ставлення різнопланове. З одного боку державні мужі привітають прекрасну половину з цим днем, ЗМІ розкажуть історії визначних жінок в історії Піднебесної, а з іншого це не вихідний і всі працюють. Це, що стосується офіційної сторони.
В суспільстві все набагато складніше і водночас дуже просто. Як так? А от так, така вона країна, цей Китай. Вони намагаються знаходити баланс в усьому, згадати тільки принцип “Одна країна – дві системи”. Так от щодо 8 Березня точаться (точилися, точитимуться) дискусії кому і як його святкувати. І версій дуже багато, починаючи з того що це “День королеви” чи то “День імператриці” і відповідно жінку підносять на рівень божества і закінчуючи тим, що це просто формальний день, з незвичною назвою. І тут кожна обирає те, на що в неї є можливості та що їй більше подобається і так святкує.
В кого є гроші, той влаштовую банкети, гулянки в KTV та інші розваги. В кого таких можливостей нема, може випити молочний чай з подругами після роботи. В принципі, з точки зору можливостей і розваг все так як і в нас. Але є і одна суттєва відмінність – в більшості випадків в Китаї вітають з 8 Березня жінок, які є матерями, тобто тих в кого вже є діти. Свого роду це такий собі день матері. І якщо в нас навіть в школі хлопці вітають дівчат, то тут так не прийнято. Діти вітають своїх матерів, чоловіки – дружин.
Також окремо треба зупинитись на ще одній категорії – молоді хлопці та дівчата які зустрічаються, або просто не заміжні. Серед молоді тренд святкувати все і завжди, тому мало хто зважає на формальні речі. В цей день хлопці роблять коштовні подарунки своїм дівчатам чи просто знайомим, намагаючись завоювати їх серця.
Саме тут якраз і проявляється простота про яку я писав вище. За великим рахунком вже і не важливо що святкувати, на перше місце виходить сам процес. В Китаї чоловічого населення більше ніж жіночого, відповідно, конкуренція збільшується. І кожен намагається якось виділитись з поміж інших. Китайці намагаються дарувати все коштовніші та коштовніші подарунки. І не рідко дівчата та жінки користуються цим. Вони публікують фото подарунків в свої соціальні мережі тим самим піднімаючи ставки для інших. Для прикладу, якщо одна дівчина подобається кільком хлопцям і вона публікує пост з подарунком від одного з них це стимулює інших наступного разу зробити кращий подарунок. Відбувається свого роду аукціон подарунків. Доходить до того, що дарують авто та квартири на День Валентина!
Тому з одного боку 8 Березня в Китаї є таким собі “Днем Матері”, а з іншого боку це просто привід для молоді та людей які шукають свою другу половину зробити подарунок коханій людині та весело провести час разом.
Як би там не було, сьогодні я хочу привітати всю прекрасну частину людства з 8 Березня. Бажаю вам більше посмішок, весняного настрою та мирного неба, любі наші!